top of page

 

  • Wernisaż wystawy "Bialskie skrzydła" [08.12.2023]  >>> galeria

 

  • "Bialskie skrzydła" Jarka Domańskiego na stulecie obecności samolotów w Białej Podlaskiej - artykuł Istvana Grabowskiego na stronie  >>> Podlasianin  [2023.08.17] 

       rozmowę przeprowadził Istvan Grabowski [2023.03.22 ]

 

 

 

  •  Echo Katolickie nr. 46 (1320) 12-18 listopada 2020  [2020.11.22]

       Park Fotografuję od zawsze . . .   <<< pełny tekst wywiadu pod linkiem

  • "Zespół pałacowo - parkowy Radziwiłłów w Białej Podlaskiej" [2020.10.12]

       autorskie wydawnictwo albumowe, rok wydania 2020     >> zobacz więcej . . .

    

      

 

  • VIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Historie Codzienne" [2017.06.02]

        Mój fotoreportaż "Sławatyccy Brodacze" otrzymał wyróżnienie w konkursie fotograficznym

        Wyniki pod linkiem: http://www.gcb-skrzyszow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=715%3Awyniki-konkursu

             

  • Laureaci konkursu fotograficznego "Człowiek obok mnie"  [2016.09.20] 

        Wyniki pod linkiem: http://bok.bialystok.pl/aktualnosci/laureaci-konkursu-czlowiek-obok/

   

  • XVIII Biennale Fotografii Górskiej [2014.09.09]

 

       Mój udział w Biennale :

 

       Lista autorów zakwalifikowanych do uczestnictwa w Biennale

       pod linkiem http://www.jtf.com.pl/xviii-biennale-fotografii-gorskiej-wyniki/

 

  • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego [2014.02.09]

       Szanowni Państwo,
      oto wyniki konkursu fotograficznego "Podlasie w obiektywie im.Wiktora
      Wołkowa"2013:

      I NAGRODA:
     • Adam Falkowski  z Bielska Podlaskiego
      II NAGRODA:
      • Tomasz Motłoch z Będzina
      • Paweł Tadejko z Białegostoku
      III NAGRODA:
     • Jarosław Domański z Białej Podlaskiej
     

      WYRÓŻNIENIE:
     • Jarosław Jeleński z Bydgoszczy
     • Piotr Świderski z Bielska Podlaskiego
      • Bartosz Niczyporuk  Hajnówki
     • Marcin Sokół z Białegostoku
     WYRÓŻNIENIE DLA MŁODYCH TWÓRCÓW:
      • Piotr Saniukowicz z Białegostoku
     • Rafał Ostaszewski z Kojłów

      Więcej szczegółów oraz zdjęcia z wystawy wkrótce na stronie
      www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl, oraz www.hajnowka.pl

      Agnieszka Tichoniuk

 

  • Wspólnota Bialska nr. 12(124) 22-28 marca 2011r. [2011-03-24]

 

       BIAŁA TO MIASTO KONTRASTÓW

       3 pytania o kulturę do... Jarosława Domańskiego,

       autora albumów fotografii Białej Podlaskiej

 

​       Jak powinno wyglądać kulturalne miasto ?

       Miasto kulturalne, moim zdaniem, to miasto, które potrafi z własnej tradycji historycznej i jej

       materialnej spuścizny, czerpać pokłady inspiracji do współczesnej działalności kulturalnej na

       rzecz jej mieszkańców. Promować swą wyjątkowość w skali makroregionu. Krzewić i umieć je zaprezentować w

       nowoczesnej formule.

 

      Jak prezentuje się Biała Podlaska okiem fotografa ?

       Biała Podlaska to miasto kontrastów, przyciągające oko fotografa, chcącego zatrzymać w kadrze odchodzące klimaty.

      Trudno jednak  czasami dostrzec harmonię w otoczeniu między poszczególnymi obiektami. Wieloletnie zaniedbania

       jeszcze pokutują, choć w ostatnim okresie dużo zmieniło się na dobre.

 

       Czy fotograf może być artystą ?

       Tak, fotograf  może być artystą i często nim jest, to tylko kwestia jego osobistej interpretacji otaczającego go świata.

       Subiektywnej wrażliwości na estetykę, sposobu jej wyrażania i prezentacji obrazu.

 

​       Pytania zadawał: Radosław Plandowski.

 

  • Artykuł w Echu Katolickim nr. 6(815) 10-16 luty 2011 r. [2011-02-10]

BIAŁA PODLASKA W OBIEKTYWIE -  NIETYPOWY PRZEWODNIK

 

W bialskich księgarniach pojawił się album fotograficzny ze zdjęciami obrazującymi historię i teraźniejszość Białej Podlaskiej.   Publikacja      na pewno przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i młodzieży. Autorem albumu „ Biała Podlaska – historia i tożsamość miasta” jest       zawodowy fotograf Jarosław Domański. Od wielu lat uwiecznia on najpiękniejsze zakątki i najważniejsze wydarzenia z życia grodu nad     Krzną.    Jego najnowsza publikacja pozwala na nowo zachwycić się Białą Podlaską. Oglądanie albumu śmiało można przyrównać do podróży w czasie. Publikacja może być także swego rodzaju przewodnikiem po miejscach i obiektach, kluczowych dla rozwoju i kultury miasta.

 

Wczoraj i dziś.

O tematyce albumu mówią dwie wklejki umieszczone na okładkach. Obie obrazują rynek miasta, czyli dzisiejszy Plac Wolności. Pierwsza z nich pokazuje centrum na początku XX w. Widać na niej furmanki, handlarzy, drewniane zabudowania strażackie i budynek magistratu. Współczesny Plac Wolności ma znaczenie rekreacyjne, bialczanie tędy spacerują, odpoczywają na ławkach, czytają... Dziś jest to miejsce spotkań towarzyskich i kulturalnych. Pierwszą cześć albumu stanowi szkic o historii miasta i zabytków. Tekst napisany jest w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego odbiorcy. Uzupełnieniem są dawne litografie, ryciny i zdjęcia. Kolejna część publikacji to fotografie pokazujące rozwój i losy miasta. Są uporządkowane chronologicznie i podpisane. Wszystko na tle w kolorze sepii. Mniej więcej w połowie publikacji pojawia się słowo od autora: „Pozycja „Biała Podlaska - historia i tożsamość miasta" to wydawnictwo albumowe, które co prawda odwołuje się do źródeł archiwalnych, jednak do miana publikacji historycznej nie pretenduje. Zawarte w książce treści i fotografie służą jedynie spopularyzowaniu wiedzy o naszym mieście, mogą pełnić rolę poznawczą i informacyjną dla osób odwiedzających Białą Podlaską. Adresowana jest także do wszystkich tych mieszkańców naszej miejscowości, którym sprawy estetyki i rozwoju Białej Podlaskiej są drogie” – pisze Jarosław Domański. W trzeciej części fotograf pokazuje współczesną Białą Podlaską. Możemy obejrzeć w niej m.in. zdjęcia trzech zabytkowych kościołów (także wnętrza), pozostałości po rezydencji Radziwiłłów, najpiękniejsze pomniki, kamienice i inne ważne budynki. Na zdjęciach nie zabrakło także krajobrazów z Krzną.

 

To, co ważne…

Publikacja J. Domańskiego pozwala na dokonanie porównań. W albumie zamieszczono np. dawne i współczesne zdjęcia zabudowań w   Parku Radziwiłłów, starego szpitala, kościołów św. Anny, św. Antoniego i Narodzenia NMP, magistratu czy głównych ulic miasta. Przeglądając album możemy przekonać się o tym, jak kiedyś wyglądały ulice Warszawska, Narutowicza i Łomaska. Na zdjęciach można zobaczyć dawnych mieszkańców Białej Podlaskiej, pokazani są mieszczanie, chłopi i Żydzi, którzy w dawnych latach stanowili
41% ludności miasta.  Na starych fotografiach uwieczniono także wytwórnię  samolotów, zakłady przemysłowe Raabego oraz budowę mostu na Krznie. Pewne miejsca i budowle zniknęły na zawsze z powierzchni miasta. Dziś zostały tylko wspomnienia i dawne zdjęcia.

 

Dojrzewanie pomysłu

 Myśl o publikacji w konwencji albumowej, tkwiła we mnie odkąd zająłem się fotografią. Przełomem była autorska wystawa fotografii „Barwy miasta”, którą przygotowałem w Galerii Podlaskiej w czerwcu 2005 r. z okazji Dni Białej Podlaskiej. Pokazane zdjęcia były osobistą próbą artystycznego spojrzenia,  zaakcentowaniem pozytywnych i estetycznych walorów naszego miasta. Prezentacja prac zaowocowała wydawnictwem promocyjnym Urzędu Miasta: „Biała Podlaska – kolory naszego miasta” w roku 2007, a następnie wydaniem  widokówek
z okazji VIII Zjazdu Wychowanków i Absolwentów bialskich liceów im. J.I. Kraszewskiego i Emili Plater – opowiada J. Domański.

Mimo tych przedsięwzięć, fotograf czuł niedosyt. Wiedział, że nie pokazuje wszystkiego, że do końca nie zagłębia się w temacie. Chciał pokazać, że Biała Podlaska to miasto o bogatej historii, która jest spuścizną dziedzictwa kulturowego. - Wydobycie tych aspektów na światło dzienne było głównym zamysłem twórczym projektu wystawienniczo – wydawniczego pod roboczym tytułem „Historia i tożsamość miasta”. W ubiegłym roku w ramach tego projektu udało mi się zrealizować wystawę fotograficzną w Muzeum Południowego Podlasia „Biała Radziwiłłowska - Biała Podlaska”. Jej dobre przyjęcie i szerokie zainteresowanie dało mi kolejny impuls do kontynuacji prac, co zaowocowało ostatecznie niniejszym wydawnictwem albumowym – komentuje fotograf.

 

Trud i satysfakcja

Zbieranie materiałów do albumu było chyba najtrudniejszym i jednocześnie najbardziej ekscytującym i różnorodnym zajęciowo etapem w powstawaniu tej książki. Przez okres trzech lat, pracując nad jej koncepcją przeprowadziłem wiele spotkań i rozmów, przeszukiwałem zasoby zbiorów zdjęć w muzeum i bibliotece, przeczytałem mnóstwo książek i publikacji o Białej Podlaskiej (szczególnie autorstwa Antoniego Jodłowskiego). Wiele godzin spędziłem w internecie – wspomina J. Domański. Po przygotowaniu teoretycznym przyszedł czas na praktykę. - Praca z aparatem fotograficznym w oczekiwaniu na właściwe światło, porę roku, czas i moment także trwały dość długo. Żmudna i długotrwała obróbka oraz selekcja uzyskanego materiału zdjęciowego, wybór i opracowanie tekstów oraz dylematy nad okładką zabierały całe dnie i godziny. Na każdym etapie realizacji tego przedsięwzięcia, spotkałem jednak wielu życzliwych ludzi, którzy służyli mi pomocą. W tym miejscu chciałbym im z całego serca za to podziękować – mówi autor albumu. Książka powstała m.in. dzięki współpracy z Urzędem Miasta, Miejską Biblioteką Publiczną i Galerią Podlaską. Publikację można nabyć w bialskich księgarniach, Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Południowego Podlasia. Odbywam wiele spotkań i rozmów, docierają do mnie bardzo przychylne opinie i recenzje. Świadczy to o dużym zapotrzebowaniu na tego typu publikacje, chciałbym kontynuować dzieło i wykorzystać zdobyte doświadczenia przy kolejnych projektach – kończy J. Domański.

 

Agnieszka Wawryniuk

 

  • Pełny tekst wywiadu dla "Gościńca Bialskiego" umieszczony w nr. 1 (81) 2011 [2011-02-01]

W tym roku ukazał się album zatytułowany: „Biała Podlaska – historia i tożsamość  miasta”. Został on wydany z okazji 20. lecia działalności Studia Fotograficznego FOTOS, którego jest Pan właścicielem.

 

Co takiego zainspirowało Pana do pracy nad albumem ?.

Od pomysłu do realizacji droga była bardzo długa. Myśl o publikacji w konwencji albumowej, tkwiła we mnie od zawsze odkąd zająłem się fotografią. Przełomem była  moja autorska wystawa fotografii poświęcona naszemu miastu „Barwy miasta”, która    zaistniała w Galerii Podlaskiej w czerwcu 2005 r. z okazji Dni Białej Podlaskiej. Fotografie tam pokazane były osobistą próbą artystycznego spojrzenia,  zaakcentowaniem pozytywnych i estetycznych walorów naszego miasta. Prezentacja prac zaowocowała wydawnictwem promocyjnym Urzędu Miasta: „Biała Podlaska – kolory naszego miasta” w roku 2007, a następnie wydaniem  widokówek z okazji VIII Zjazdu Wychowanków i Absolwentów bialskich liceów  im. J.I. Kraszewskiego i Emili Plater. Mimo podjętych działań czułem, jednak niedosyt jako fotograf, czułem też, że nie pokazuję wszystkiego, traktuję rzecz powierzchownie, nie zagłębiając się w temat. Biała Podlaska to przecież miasto, o bogatej historii, tej odległej i tej współczesnej, która jest spuścizną dziedzictwa kulturowgo. Wydobycie tych aspektów na światło dzienne było głównym zamysłem twórczym projektu wystawienniczo – wydawniczego pod roboczym tytułem  „Historia i tożsamość miasta”. W ubiegłym roku w ramach tego projektu  udało mi się zrealizować wystawę fotograficzną w Muzeum Południowego Podlasia „Biała Radziwiłłowska - Biała Podlaska”. Jej dobre przyjęcie i szerokie zainteresowanie dało mi kolejny impuls do kontynuacji prac co zaowocowało ostatecznie niniejszym wydawnictwem albumowym.

Konwencja albumu jest oparta na podziale na dwie części. Z pierwszej czytelnik poznaje dzieje historyczne miasta przedstawione na starych fotografiach, w drugiej natomiast Biała Podlaska zostaje ukazana z współczesnej perspektywy.

 

W jaki sposób i jak długo gromadził Pan materiały do albumu ?

Zbieranie materiałów do albumu było chyba najtrudniejszym i jednocześnie najbardziej ekscytującym i różnorodnym zajęciowo etapem w powstawaniu tej książki. Przez okres trzech lat, pracując nad jej koncepcją przeprowadziłem wiele spotkań i rozmów, przeszukiwałem zasoby zbiorów zdjęć w muzeum i bibliotece, przeczytałem dużo książek i publikacji wydanych do tej pory o Białej Podlaskiej (szczególnie autorstwa Antoniego Jodłowskiego). Mnóstwo godzin spędziłem w internecie. Dodam jeszcze - wiele dni i godzin pracy z aparatem fotograficznym w oczekiwaniu na właściwe światło, porę roku, czas i moment. Żmudna i długotrwała obróbka i selekcja uzyskanego materiału zdjęciowego, wybór i opracowanie tekstów, dylematy nad okładką. Na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia spotkałem życzliwych mi ludzi, służących pomocą, za co w tym miejscu chciałbym z całego serca im podziękować !

 

Jak Pan uważa,  w jakim stopniu Pańska inicjatywa przyczyniła się do promocji miasta Biała Podlaska?

Album „Biała Podlaska – historia i tożsamość miasta” mógł powstać i być wydany nie tylko dzięki  mojej pracy i moich współpracowników, ale także dzięki szerokiemu zainteresowaniu urzędów, instytucji i firm prywatnych. Wspomnę tutaj Urząd Miasta Biała Podlaska, reprezentowany przez Panią Renatę Szwed, dyr. Gabinetu Prezydenta oraz Panią Małgorzatę Rafał z Centrum Informacji Turystycznej. Zawarte w książce treści i fotografie służą popularyzacji wiedzy o naszym mieście, mogą pełnić rolę poznawczą i informacyjną dla osób odwiedzających Białą Podlaskę. Wydawnictwo adresowana jest także do tych mieszkańców naszej miejscowości, którym sprawy estetyki i rozwoju miasta są drogie. Dedykowane jest również  tym, którzy z różnych powodów wyemigrowali daleko a czują sentymentalny związek z miejscem swojego dzieciństwa i młodzieńczych lat szkolnych. Albumowa konwencja niniejszej publikacji sprzyja pokazaniu najciekawszych  miejsc Białej Podlaskiej, obiektów dziedzictwa kulturowego oraz umożliwia prześledzenie procesu tworzenia się struktury miejskiej od pierwszych jej właścicieli poprzez czasy współczesne. Na lokalnym rynku wydawniczym pojawiło się ostatnio bardzo wiele pozycji edytorskich, dotyczących naszego regionu i miasta. Wynika to ze wzrostu zainteresowania  historią Białej Podlaskiej z jednej strony oraz potrzeby promocji miasta dla rozwoju turystyki bądź dla przyszłych inwestorów z drugiej strony. Mój album wpisuje się w ten pozytywny nurt  odegra taką rolę na jaką zasłuży.

 

Planuje Pan już kolejne publikacje ?

Album o Białej Podlaskiej spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony czytelników Można go nabyć w bialskich księgarniach, Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Południowego Podlasia. Odbywam wiele spotkań i rozmów, docierają do mnie bardzo przychylne opinie i recenzje. Świadczy to o dużym zapotrzebowaniu na tego typu publikacje, chciałbym  kontynuować dzieło i wykorzystać zdobyte doświadczenia przy kolejnych projektach. Z zawodu jestem fotografem. Od wielu lat dokumentuję życie miasta być może zebrany materiał posłuży  do realizacji kolejnego pomysłu, czego sobie i naszemu miastu życzę.

Na koniec, jako profesjonalista proszę udzielić kilku rad początkującym miłośnikom fotografii.

Nasze studio fotograficzne, z którym jestem związany jako współwłaściciel obchodzi w tym roku jubileusz  20.lecia działalności (1991-2011). Jako fotograf studyjny przez wszystkie te lata wykreowałem wiele fotografii ślubnych, reklamowych, portretów, organizowałem szkolenia, pokazy zdjęć. Wymagało to bardzo dużego zaangażowania osobistego, i poświęcenia  czasu na samokształcenie. Uczestnictwo w szkoleniach, seminariach, plenerach, wystawach umożliwiło mi, uświadomienie sobie, czym tak naprawdę różni się dobra fotografia od złej. Młodym adeptom fotografii, którzy maja za sobą pierwsze fascynacje i dojrzeli do tego by pójść drogą fotografii, radziłbym by postawili na rozwój kreatywności i twórczego rozwoju wyobraźni i wrażliwości. Pasja do fotografii to za mało, często w konfrontacji z rzeczywistością obumiera tak szybko jak i powstała. Trzeba postawić sobie pytanie:  czy mam do tego zajęcia powołanie ?. Postawiłbym na edukację: oglądanie wystaw, albumów mistrzów, braniu udziału w szkoleniach, w spotkaniach ze znanymi fotografami, udoskonaleniu swojej techniki i pogłębianiu umiejętności, co przy szybkim postępie technologicznym wymaga dużego zaangażowania osobistego i finansowego również. Próbuj stale rozwijać się jako artysta, pokochaj fotografię!

 

Odpowiedzi na pytania udzielił: Jarek Domański                                                                                          

 

                                                                                                                                         

  • Artykuł w Echu Katolickim nr 5. 03-09 marzec 2010 r. [2010-03-18]

 

Miasto w fotografii.  Na zawsze radziwiłłowska. 12 lutego w Muzeum Południowego Podlasia otwarto wystawę fotograficzną poświęconą najsłynniejszym zabytkom miasta. Ekspozycja „Biała Radziwiłłowska - Biała Podlaska” jest dziełem fotografa Jarosława Domańskiego.

Na wystawie znalazły się fotografie przedstawiające najsłynniejsze obiekty Białej Podlaskiej, jak również eksponaty prezentowane tylko w katalogach i przechowywane w muzealnych magazynach. Ekspozycja zawiera też zdjęcia obrazów zdobiących boczne ołtarze bialskich kościołów. Niektóre fotografie zostały zreprodukowane na płótnie (Matka Boża z Dzieciątkiem - zwana „Bialską”, „Męczeństwo św. Jozafata” Józefa Simmlera). Przychodząc do muzeum, mamy również okazję obejrzeć zdjęcia przedstawiające radziwiłłowskie ornaty. Kunsztownie utkane szaty liturgiczne powstały w tutejszej manufakturze. Możemy podziwiać ponadto zabytkowe monstrancje i freski z wieżyczki wschodniej - jedynej pozostałości po zamku radziwiłłowskim, bardzo dobrze zachowanej i… niedostępnej dla zwiedzających.

W fotograficznej podróży po mieście autor nie pominął najstarszych świątyń. Pokazał nawy barokowego kościoła św. Antoniego i pobazyliańskiego - pw. Narodzenia NMP. Nie mogło zabraknąć też kaplicy radziwiłłowskiej znajdującej się w kościele św. Anny. J. Domański pokazał również urok eklektycznych kamieniczek i najstarsze pomniki zachowane na bialskim cmentarzu. Nie zabrakło posągów świętych oraz ludzi, którzy z Białą związali swoje życie. Wystawę otwiera reprodukcja jednego z najstarszych zdjęć przedstawiających pałac Radziwiłłów. Uzupełnieniem ekspozycji są fotografie kościoła i krypty w Nieświeżu, który był kolebką tego magnackiego rodu. Tam zostali pochowani ci, którzy władali Białą Podlaską. Dzięki tej wystawie wielu bialczan inaczej spojrzy na swoje miasto. Czasy Radziwiłłów minęły, ale zostały po nich fragmenty zespołu pałacowego oraz piękne świątynie. Magnaci nadali miastu niepowtarzalny charakter i piękno. Nie na darmo przez wieki zwano je więc Białą Radziwiłłowską…

 

MOIM ZDANIEM    
Małgorzata Nikolska - dyrektor Muzeum Południowego Podlasia

Jarosław Domański jest autorem albumu fotograficznego „Biała Podlaska - kolory naszego miasta”. Planuje wydanie publikacji ukazującej najciekawsze miejsca miasta. Podczas jednej z rozmów zaproponowałam mu, żeby, zanim wyda kolejny album, pokazał swoje fotografie na wystawie w naszym muzeum. J. Domański potraktował miasto z ogromną miłością, zatroszczył się nawet o jego „lifting”. Zwiedzając wystawę, mamy możliwość obejrzenia zabytków z najlepszego punktu oglądu i w najkorzystniejszym świetle. Pracy artysty przyświeca motto: „Każda fotografia, zarówno studyjna, jak i plenerowa, musi zawierać nie tylko istotną treść, ale także wykreowany światłem klimat oraz nastrój”. Ekspozycja „Biała Radziwiłłowska - Biała Podlaska” to świetna propozycja na nadchodzącą wiosnę.

 

Agnieszka Wawryniuk

Echo Katolickie nr 5. 03-09 marzec 2010 r.

 

  • Autorski artykuł w Gościńcu Bialskim Nr. 2/2010 [2010-02-15]

   „Fotografia ma utrwalać nasze ślady,

   ciągle na nowo ożywiać przeszłość

   mobilizować wieczne wspominanie

   przeciw wiecznemu zapominaniu”

                                        J. Masulin

 

Wystawa fotograficzna „Biała Radziwiłłowska – Biała Podlaska”, której wernisaż miał  miejsce  12 lutego br.  w  Muzeum Południowego    Podlasia w Białej Podlaskiej, to druga z kolei  prezentacja moich prac poświęconych naszemu miastu. Pozytywny odbiór poprzedniej wystawy „Barwy Miasta” z  2005 roku  zmobilizowała mnie do dalszej pracy nad tym samym tematem.

Wykonanie około 80-ciu  fotografii wystawowych zajęło mi prawie dwa lata  i może nigdy nie ujrzałyby światła dziennego gdyby nie przychylność Dyrektor  Muzeum Południowego Podlasia  Małgorzaty Nikolskiej.  Pokaz moich prac na wystawie „Biała Radziwiłłowska – Biała Podlaska” służy budowaniu  pozytywnego obrazu naszego miasta. Adresowana jest do wszystkich tych mieszkańców naszej miejscowości, którym sprawy estetyki i rozwoju Białej Podlaskiej są drogie. Jest także wystawą edukacyjną skierowaną do młodzieży szkolnej  i studenckiej, sprzyja rozbudzaniu nie tylko postaw lokalnego patriotyzmu, ale również poznawaniu dziejów naszego miasta. 

Na fotografiach są budynki znane, mijane codziennie w drodze do pracy, szkoły, na spacerze. Kolor na moich zdjęciach podkreśla treść, nie uciekam od niego, światło wydobywa z nich plastykę i buduje przestrzeń. Ważne jest dla mnie to co piękne i pozytywne. Nietrudno pójść w zaułki, znaleźć brzydotę i zniszczenia. Obok wykreowanych fotografii plenerowych  możemy zobaczyć zdjęcia o charakterze dokumentacyjnym, przedstawiające  wnętrza kościołów, malowidła ścienne, ekspozycje muzealne, przedmioty będące cennymi eksponatami dziedzictwa kulturowego. Wydobycie ich na światło dzienne pozwoli przybliżyć wszystkim zainteresowanym, głęboki aspekt  zasobów kulturowych naszego miasta. Myślę że moja wystawa, będzie źródłem inspiracji dla młodego pokolenia, szukającego swoich korzeni oraz „podróżą sentymentalną” dla pokolenia starszego. Wystawę można oglądać do 28 kwietnia 2010 r. w Muzeum Południowego Podlasia  przy ul. Warszawskiej 12 w Białej Podlaskiej. Serdeczne zapraszam

 

Jarek  Domański

© 2017-2024 by JAREK DOMAŃSKI

bottom of page